تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

مهلت تست

72 ساعت مهلت تست
24 نوامبر 2018
1,299 views
نظر %

در این مقاله به شما آموزش می دهیم چگونه مانیتور خود را تست کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. بنابراین اگر احساس می کنید مانیتور شما مشکلی دارد و یا ممکن است پیکسل سوخته داشته باشد و یا رنگ ها را به خوبی نمایش نمی دهد این مقاله را از دست ندهید. علاوه بر این شما می توانید برنامه مربوط به تست صفحه نمایش را در کامپیوتر خود ذخیره کنید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

monitor test

صفحه نمایش از چند هزار تا چند میلیون پیکسل ساخته شده که رنگ‌های اصلی آبی، قرمز و سبز را نمایش می‌دهند و ترکیب روشن و خاموش بودن آن‌ها تصاویر را می‌سازند.

امکان دارد یک یا چند پیکسل اصلاً روشن نشود که اصطلاحاً سوخته است یا فقط یک رنگ را نشان دهد که باز هم خراب محسوب می‌شود.

روش های تست مانیتور

برای تست سلامت پیکسل‌های مانیتور پیشنهاد ما استفاده از سایت CheckPixels است. به محض ورود به سایت تست را شروع کنید و با تغییر رنگ کل صفحه نمایش به راحتی پیکسل سوخته را پیدا خواهید کرد فقط این نکته را یادتان باشد با زدن کلید F11 مرورگر خود را در حالت تمام صفحه قرار دهید.

برای تست آفلاین پیکسل مانیتور برنامه IsMyLcdOK را توصیه می‌کنیم. عملکرد آن ساده و مشابه سایت معرفی شده است.

همچنین می توانید در محیط ویندوز و بدون هیچ برنامه ای نیز خودتان سلامت مانیتور را تا حدی چک کنید. برای این کار کافی است 2 طیف رنگی سفید و سیاه را در کل مانیتور مورد بررسی قرار دهید و از سلامت پیکسل های آن مطلع شوید.

از قسمت Theme در بخش تنظیمات ویندوز می توانید صفحه نمایش را کاملا مشکی نموده و سطح صفحه نمایش را چک کنید. سپس آن را کاملا سفید کنید و دوباره چک کنید. اگر پنجره ای را باز کنید، در صورتی که آن را در صفحه با موس بکشید، در صورت وجود مشکل سایه ای قابل مشاهده خواهد بود. اگر سایه ای مشاهده نشد مانیتور سالم است.

در نظر داشته باشید موارد ذکر شده فقط تست پیکس های مانیتور بود و تست های تکمیلی نیاز به نرم افزارهای تخصصی تر دارد.

مانیتورهای ارائه شده توسط رایان گرانات تمامی تست های نرم افزاری و سخت افزاری را طی نموده اند تا از صحت مانیتورها اطمینان حاصل گردد.


نویسنده مطلب رایان گرانات